Город детских улыбок

Літо, як чарівна казка щороку приносить дітям незабутній світ нових відкриттів, дорослішання та радощів. Літо-2017 року було саме таким, майже 2000 дітей завітали до міста дитячих посмішок ім’я якому «Горизонт».

27 серпня добігла кінця четверта зміна і разом з нею завершується літній оздоровчий сезон у Дитячому спортивно-оздоровчому центрі «Горизонт». 85 днів літнього щастя подарували дітям неймовірні емоції, радість та багато нових друзів із усієї України, адже до «Горизонту» цього літа завітали діти із міста Горішні Плавні, Полтави, Кременчука, Вільногірська, Житомира, Іршанська, Дніпра, Харкова, Києва, Кропивницького, Кам’янського та багатьох сіл нашої Батьківщини.
Юні «горизонтівці» влітку мали чудову можливість не тільки відпочити і оздоровитися, а ще й навчитися новому та багато про що дізнатися із світу сучасного дитинства.

Завдяки підтримці керівництва міста Горішні Плавні, безпосередньо міського голови Дмитра Геннадійовича Бикова, підприємств компанії «Феррекспо» — ПрАТ «Полтавський ГЗК», ТОВ «Єристівський ГЗК», ТОВ «Біланівський ГЗК» цього оздоровчого сезону на дітей чекали повністю реконструйовані спортивні майданчики, міні-футбольне поле, ряд об’єктів інфраструктури, оновлений дизайн житлових корпусів, неперевершений дендрарій. Це дало змогу зробити відпочинок та оздоровлення ще якіснішим та змістовнішим.

Саме розвиток підростаючого покоління, його оздоровлення та соціалізація є одними із пріоритетних напрямків роботи оздоровчого центру.

Перша профільна зміна мала назву «Ключі до успіху» та мала на меті ознайомлення дітей з сучасними технологіями менеджменту. Заходи, що забезпечили реалізацію мети, передбачали формування таких новоутворень як організаторські здібності, здатність об’єктивно оцінювати себе та інших, формування навичок співробітництва та конструктивної взаємодії з однолітками.

Кременчуцький центр зайнятості та успішні працівники ПрАТ Полтавського ГЗК проводили командно утворюючі тренінги та заняття з тімбілдінгу. Педагогічна команда КП ДСОЦ «Горизонт», у свою чергу, у формі гри на місцевості «Горизонтівський нетворкінг», ознайомили вихованців з поняттям нетворкінг як мистецтво встановлення взаємовигідних ділових зв’язків, основними позиціями у спілкуванні та таймменеджменту. На забезпечення завдань зміни серед загальногоризонтівських заходів варто відзначити економічну гру «Встигни виграти»,  день Підриємця, захист бізнес проектів тощо.

Реалізація профільних програм дала можливість активізувати й удосконалити індивідуального досвіду кожного учасника, розвиток творчої і соціальної ініціативи молоді, високий рівень соціально–комунікативних здібностей, засвоєння методів  організаторської роботи, прийомів ефективного спілкування та взаємодії.

Друга профільна зміна «Острів героїв» мала на меті формування у дітей навичок проведення активного дозвілля, фізкультурно-спортивну активність та особистісну реалізацію. Для реалізації мети педагогічна команда професіоналів КП ДСОЦ «Горизонт» використала наступні форми роботи: краєзнавчі прогулянки та прогулянки підвищеної складності, ігри на місцевості, квестово-пошукові експедиції, ігрову практику.

Програма оздоровчої зміни, що містить модулі «Туристичний спринт», «Моя Полтавщина», «Абетка юного туриста», «Travel map», «Здорове покоління», «Кветскемп», «Porta-boat», «Підкорюючи висоти», «Скаутленд» дала можливість вихованцям оздоровчого центру набути навичок денного та нічного орієнтування, вивчити особливості мовного та історичного аспектів прилеглих поселень, набути практичних навичок першої медичної допомоги та самодопомоги, виконувати обов’язки організаторів походу, вміння логічно розв’язати квестові задачі, долати перешкоди тощо.

Реалізація профільних модулів дала можливість опанувати поняття в області активного відпочинку, розрізняти ступені фізичного навантаження, вміти визначати найрозповсюдженіші види рослин, грибів, представників тварин, що мешкають у лісах України, практично вдосконалити навички пересування територією лісу, при складних погодних умов та інше.

Для третьої профільної зміни «Країна фантазій» основною метою став розвиток творчих якостей та вмінь вихованців КП ДСОЦ «Горизонт». Реалізація основних модулів – «Країна казок», «Dance start-up», «Ігроляндія», «Спортивне задзеркалля», «Чарівний пензель», «Кінокемерія», «Вокаліз» – передбачає проведення заходів щодо розвитку творчих здібностей та сценічної культури дітей під час проведення професійних акторських тренінгів, розігрування рольових ігор, підготовки та проведення театральних постановок тощо.

Яскравими подіями на зміні стали: конкурс талантів, «Конкурс акторської майстерності», де діти змогли продемонструвати акторські здібності; творчий фестиваль ярмарок як можливість проявити власну креативність. За мотивами казки «Аліса у Задзеркаллі» захоплююючою подорожжю стала  квест-гра  «Подорож по країні фантазій».

Реалізація профільної зміни «Країна фантазій — задзеркалля» стала основою для розкриття творчого особистісного потенціалу кожної дитини.

Профільна зміна «Сучасні горизонти – від серця до серця» стала моментом духовного єднання та усвідомленням необхідності цього в сучасному світі. Вона була спрямована на розкриття та донесення до кожного інформації щодо нових технологій у сферах життя людини, важливість користуватися такими технологіями, досягати поставлених цілей за допомогою інноваційних методик. Показала дітям світ сучасності через призму нестандартного мислення, що в свою чергу дало розуміння необхідності змінювати себе і світ навколо.

Саме в підлітковому віці формуються здібності до вільного мислення і самостійності, а творча діяльність, як частина соціальної, стає реальною особистісною потребою. У підлітковому віці ініціативність як особистісна якість, є необхідною для формування свідомості. Основні модульні програми зміни – «Лідерство та таймменеджмент», «Сто чудес навколо тебе», «Щастя поруч», «Зміни світ на краще», «Моя Батьківщина», «Сучасний і творчий», «Молодь обирає сучасність» зробили дивосвіт кожного ще різнокольоровішим. Екскурсійні прогулянки, вечірні вогники, творчі заходи, концерти та квести наповнили цю зміну по особливим щастям, запаливши вогонь сердець кожного.

За результатами дитячого опитування щодо вдоволеністю оздоровленням та відпочинком у ДСОЦ «Горизонт» 92% опитуваних  виказують бажання повернутися сюди знову наступного року. Це є свідченням успішної роботи колективу.

Ми дякуємо батькам за вибір саме нашого оздоровчого центру. Як завжди, ми докладемо всіх зусиль для того, щоб Вашій дитині було комфортно, цікаво і безпечно. Ваша лояльність — важливий показник якості нашої роботи. Ми раді, що Ви довіряєте нам оздоровлення та відпочинок Ваших дітей!

Чекаємо на нові зустрічі на осінніх уїк-ендах, канікулах, взимку та весною.

Адміністрація ДСОЦ «Горизонт» в особі директора Н.В. Мартинович висловлює вдячність працівникам усіх структурних підрозділів за віддану працю, позитивні емоції, любов до дітей. Дякуючи кожному з вас літній сезон був якісним, цікавим і незабутнім.

Дякуємо за чудово виконану роботу; кухарям – за смачний відпочинок, педагогічним працівникам — за талановитість, оригінальність, батьківську турботу та розуміння. Оздоровчий сезон 2017 року став таким завдяки вашій роботі.

Обов’язково повертайтеся до «Горизонту».

Прощавай літо – 2017. До зустрічі влітку 2018 року.

Комментарии: