Город детских улыбок

19 та 20 вересня СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім.Л.І.Бугаєвської гостинно зустрічала учасників Х ювілейного форуму учнівської молоді «На шляху до Європейського дому», який відбувся в рамках реалізації міської програми розвитку молодіжної політики і завдяки фінансовій підтримці Горішньоплавнівської міської ради та  присвячений темі  «Екологічна безпека та сталий розвиток суспільства».

Цього року до постійних учасників форуму приєднались представники Чернівецької та Запорізької областей, всього ж на захід завітала 21 делегація з 14 міст та сіл України. Багатим цьогорічний форум став і на почесних гостей: Надія Дмитрівна Угнічева, заступник міського голови, Лариса Павлівна Василенко, начальник служби у справах дітей, сім’ї та молоді виконкому Горішньоплавнівської міської ради, Тетяна Володимирівна Оробченко, начальник відділу у справах сім’ї та молоді, Назар Олегович Виноградов, спеціаліст відділу у справах сім’ї та молоді, Ірина Володимирівна Шошина, начальник відділу освіти, Лілія Олександрівна Щербина, головний спеціаліст відділу освіти, Світлана Іванівна Негода, завідуюча міським методичним кабінетом, Олександр Васильович Сеник, начальник відділу охорони навколишнього середовища ПрАТ Полтавський ГЗК, Людмила Миколаївна Бєлуджан, головний фахівець з охорони навколишнього середовища ТОВ «ЄГЗК», Руслан Іванович Клименко, помічник народного депутата Костянтина Жеваго, Ірина Анатоліївна Чернушиц, завідуюча сектором екології та озеленення міста департаменту ЖКГ, Олександр Миколайович Красільніков, голова батьківського комітету.

У вестибюлі ще зранку функціонував ярмарок екофішок. Метою ярмарку  було розповісти про корисне та безпечне для людей, а головне  для навколишнього середовища  харчування,  повсякденне життя.  Про те, що не варто забивати шафи старими непотрібними речами,  а дати їм друге життя.

 

Після урочистого відкриття для учасників форуму, що завітали з інших міст, було організовано екскурсію Єристівським ГЗК, яка справила на них незабутнє враження.

Наступними у програмі форуму стали уроки школи екожиття, які відбувались на території ДСОЦ «Горизонт». До початку занять учасники, як справжні учні, отримали щоденник, в які протягом двох днів педагоги-тренери ставили «оцінки». Організатори пообіцяли найкращим учням, що наберуть найбільшу кількість балів, вручити пам’ятні подарунки.

В перший день «школярі» відвідали 3 уроки, на яких визначили власний екологічний слід, познайомились з «мовою» етикеток харчових продуктів та енергозбереженням у побуті. В цей самий час організатори форуму ділились  досвідом роботи з дітьми в даному напрямку з керівниками  команд, а також проводили майстер-клас із виготовлення сумочки-гаманця зі «старих речей».

 

4-й урок  був присвячений проблемам раціонального водокористування і пройшов у вигляді уроку мистецтва. Учасники агітбригади «Екологічна варта» та театру «Екосвіт» представили на розсуд глядачів власну виставу «Казка без назви», в якій вода стала золотом, що змушені зберігати в банку.

Після смачної вечері, молодь об’єдналась в патріотичній акції «Єднаймося браття, навколо багаття», де ще більше познайомились один з одним, пограли, потанцювали, а також розучили танець до Міжнародного дня Миру, який святкуватиметься 21 вересня.

Уроки школи екожиття другого дня мали на меті познайомити учнів з проблемами зміни клімату, економікою сталого розвитку та шкідливістю використання побутової хімії для власного здоров’я та оточуючого середовища.

Поки педагоги підраховували бали і визначали «медалістів» школи – для учасників було організовано вільну трибуну, де всі бажаючі могли поділитися своїми враженнями від проведеного часу, тим, наскільки корисною і цікавою була інформація, які висновки вони зробили для себе і, що «повезуть» своїм одноліткам та не тільки їм, а також розповісти про те, які кроки  роблять  вони особисто для того, щоб наша планета зустріла ще багато-багато поколінь.

 

 

 

Комментарии: